kaminski emilian portret 1_3360937

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń, która umożliwi im nawiązywanie nowych kontaktów oraz otworzy ich na innych ludzi.

Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie w nich chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Chcemy pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.

Podczas 15 spotkań będziemy rozmawiać z osobami pełnymi pasji . Będą to zarówno osoby znane, które opowiedzą Państwu o swoich zainteresowaniach, jak również osoby mniej znane, ale równie aktywnie spędzające czas wolny. Tematy spotkań będą dobierane do konkretnego bohatera spotkania.

Korzyści dla seniora uczestniczącego w zajęciach

  • Możliwość spotkania na żywo (poprzez internetową wideokonferencję) osób ciekawych, chętnie dzielących się swoimi pasjami z innymi
  • Możliwość zadania pytania osobie, która jest bohaterem spotkania
  • Aktywne spędzanie czasu wolnego
  • Spotkanie się z innymi ludźmi, nawiązanie nowych znajomości
  • Inspirowanie się działaniami innych ludzi w podobnym wieku.

Uczestnicy Spotkania będą mieli umożliwiony kontakt z bohaterem spotkania na specjalnie udostępnionym czacie, będą mogli zadawać pytania tym razem panu Emilianowi Kamińskiemu i uzyskać na nie odpowiedzi.

Serdecznie zapraszamy na nasze Spotkania z Pasją.

źródło:
MBP w Dziwnowie