andrus

6 lutego 2014r o godzinie 16.00 w budynku PSOUU przy ulicy Garncarskiej 4 odbędzie się spotkanie autorskie z Arturem Andrusem. Bilety na to wydarzenie dostępne są w biurze Kamieńskiego Domu Kultury przy ulicy Wolińskiej 9 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Ceny biletów:
20 zł – przedsprzedaż
30 zł – w dniu koncertu

Artur Józef Andrus (ur. 27 grudnia 1971 w Lesku) – polski dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer.

Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 1994 roku współpracuje z Polskim Radiem Program III. Współredaktor programów „Powtórka z rozrywki” oraz „Akademia rozrywki”. Gospodarz kabaretowych spotkań w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, łódzkiej „Przechowalni” i krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami”, konferansjer, promotor wielu młodych kabaretów i zjawisk okołokabaretowych. Na jego cześć nazwano postać posterunkowego w sztuce „Trąbka dla gubernatora” kabaretu Potem.

W 2003 r. razem z Andrzejem Poniedzielskim pisał dialogi i występował w drugoplanowej roli portiera w odc. 1-11 serialu Sprawa na dziś. Od 2005 roku jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego Szkło kontaktowe nadawanego na antenie TVN24. W 2007 roku w TV Puls prowadził teleturniej „Tylko Ty”.

Autor książki-zbioru piosenek i wierszy pt. „Popisuchy” wydanej przez łódzkie wydawnictwo „Piątek Trzynastego” w grudniu 2004 roku. Natomiast w 2008 roku tygodnik „Polityka” wydał „Kolekcję polskich kabaretów” złożoną z 15 płyt DVD z nagraniami polskich kabaretów wybranych i opatrzonych komentarzem Artura Andrusa.

Wcielał się w postać Dziadka w serialu kabaretowym TVP 2 Rodzina Trendych oraz w postać Jonathana Owensa w serialu kabaretowym Spadkobiercy transmitowanym również w telewizji.

W 2013 roku podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu poprowadził wraz z Katarzyną Kwiatkowską koncert Super Premiery.

źródło:
Kamieński Dom Kultury