fot. Organizator

Kolędą „Dzisiaj w Betlejem” zespół śpiewaczy „Maliny” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Golczewie rozpoczął TRZECIE WIGILIJNE SPOTKANIE.

Wprowadzając podniosły nastrój  zespół zaprosił do wspólnego śpiewania  kolęd i pastorałek. W miłej atmosferze, dzieląc się opłatkiem składano  życzenia   aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były dla każdego  niezapomnianym czasem spędzonym  wśród Rodziny i  Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich.

Tego wieczoru niespodzianką był   kalendarz   na 2014 r. Publikacja z pracami malarskimi i poezją słuchaczy UTW z Golczewa i Nowogardu oraz zaproszonych do projektu dzieci i młodzieży. Kalendarz ten jest pierwszym etapem publikacji obrazującej aktywność artystyczną seniorów Ziemi Golczewskiej. Swoista monografia promująca   działania  seniorów, ich zdolności i pasje, a także trwałym śladem pozostawionej po sobie  twórczości .

fot. Organizator

Jan Szewczyk artysta malarz  i wykładowca  UTW  prezentując kalendarz powiedział:   „Wieloprzestrzeń koloru” to zagadnienie jakie zostało postawione przed uczestnikami kursu i pleneru.  Pozwala odpowiedzieć na pytanie jak zachowuje się kolor w przestrzeni i następnie jak transportujemy go na płaszczyznę obrazu. Zostały wykonane prace graficzne, szkice, obrazy przestrzeni pod kątem wyszukiwania cech indywidualnych miejsca – otoczenia w którym żyje społeczność Golczewa. Chciałbym przekazać pod choinkę od skromnej grupy z sekcji plastycznej tę wrażliwość na kolor i otaczającą nas rzeczywistość.”

Małgorzaty Babaryko prowadząca  warsztaty psychologiczne w swoim wystąpieniu podkreśliła: „z ogromną przyjemnością jechałam na spotkanie z Państwem, pragnę powiedzieć,  że  nie tylko malujecie, rysujecie, śpiewacie ale ćwiczycie umysł i sprawność  fizyczną, opisujecie  wspomnienia  i  piszecie  wiersze,  które też są opublikowane w tym kalendarzu,  gratuluję pomysłu”. Kończąc swoje wystąpienie odczytała wiersze napisane  przez słuchaczkę  UTW  Janinę Szelc .

Jak co roku, słuchacze, zaproszeni goście mogli podziwiać przygotowaną przez Elżbietę Wrzesińską wystawę stroików świątecznych.

P1180311

Przy tej okazji za całoroczną pomoc  serdecznie dziękujemy ludziom wielkiego serca, bez których nasza działalność  nie miała by takiego wymiaru. Do naszych darczyńców należą:  Wiesław Żelek, Ludwik i Bartosz Sadłocha, Andrzej Kloch, Paweł i Wożniak, Krzysztof Stępień, Maciej Zieliński, Drukarnia TOTEM.

 Niech te  Święta Bożego Narodzenia  przyniosą wszystkim dużo radości, spokoju, otuchy serca i wiele wzruszających chwil. Na nadchodzący  Nowy Rok  2014, dużo zdrowia i szczęścia. Niech nie opuszcza  pomyślność  i spełnią się  najskrytsze marzenia.  Życzy w  imieniu Zarządu UTW  – Janina Kołodzińska

źródło:
Janina Kołodzińska