!1.04.2014 Skrzaty (38)

10 kwietnia o 11.00 odbyło się pierwsze „Spotkanie z Pasją z Emilianem KAMIŃSKIM” – moje miasto a w nim najpiękniejszy jest mój świat.

Na spotkaniu gościliśmy 5 gości, spotkanie było bardzo udane. Przebiegało w milej atmosferze, zwłaszcza, że została udzielona odpowiedź przez Pana Emiliana zadana przez nasza bibliotekę na czacie. Pytanie dotyczyło naszych „Spotkań z kwiatem lat pięćdziesiątych” i odkrywania historii naszej miejscowości Dziwnowa przez samych mieszkańców. Jak jeszcze bardziej zmobilizować dziwnowian do brania udziału w odkrywaniu i odtwarzaniu historii miasta które kochamy i jest dla nas ważne.

( 12:00 ) Panie Emilianie, my MBP w Dziwnowie dwa tygodnie temu zainicjowaliśmy cykl spotkań z mieszkańcami Dziwnowa pt.:” Spotkania z Kwiatem Dziwnowa lat 50-tych”. Próbujemy odtworzyć historię powojennego osadnictwa na tych terenach na podstawie wspomnień mieszkańców. Nagraliśmy film ze spotkania, chcemy stworzyć archiwum ze zdjęciami rodzinnymi ect. Proszę nam podpowiedzieć w jaki sposób sprowokować miejscową ludność do większego zaangazowania? Zapraszamy do nas, ma Pan dar rozmawiania o swojej wspaniałej pasji – nasz cykl spotkań dopiero się rozkręca.

Pan Emilian Kamiński stwierdził, że choć trudno jest oderwać ludzi od telewizora i wyrwać z domowych pieleszy – to ci dla których temat jest ważny i są pasjonatami historii swojej okolicy na pewno przyjdą. Bardzo podobało mu się to co robimy i pogratulował nam pomysłu.

Udzielenie nam odpowiedzi uwiarygodniło wszystkim uczestnikom, że program jest naprawdę na żywo i uczestnictwo w nim stało się tym bardziej ważne.

Przy kawie i herbacie oraz słodkim poczęstunku przygotowanym przez bibliotekę miło upłynął nam czas, podyskutowaliśmy jeszcze chwilę po spotkaniu on-line. Już za dwa tygodnie następne spotkanie i jesteśmy bardzo ciekawi kto z Celebrytów nas zaszczyci i jaką pasjonującą tematyką będziemy się zajmować. Goście obiecali nas nie zawieść swą obecnością i liczymy , ze tym razem będzie nas więcej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PASJONATÓW TYCH KTÓRZY JUŻ SWE PASJE MAJĄ I TYCH KTÓRZY PASJI JESZCZE SZUKAJĄ.

źródło:
MBP w Dziwnowie.