Pożar Hotelu Socjalnego

Na 24 kwietnia 2014 roku wyznaczono kolejny termin rozprawy przed Sądem Okręgowym w Szczecinie w sprawie pożaru hotelu socjalnego do jakiego doszło w kwietniu 2009 roku. Powód? Przed Sądem nie stawili się wezwani na dziś świadkowie – zastępca burmistrza Andrzej Jędrzejewski oraz burmistrz Bronisław Karpiński.

W grudniu 2010 do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 2 urzędnikom z Kamienia Pomorskiego, związany z niedopełnieniem przez nich obowiązków wynikających z zarządzania budynkiem socjalnym. W budynku nie były przeprowadzane kontrole jego stanu technicznego i instalacji elektrycznej, nie było wyznaczonych dróg ewakuacyjnych. Proces ruszył w 2011. W procesie występuje kilkunastu oskarżycieli posiłkowych.

Pożar Hotelu Socjalnego

Przewodnicząca składu Sędziowskiego, sędzia Małgorzata Puczko poinformowała, iż do Sądu nie wpłynęły informacje zwrotne, o odbiorze przez świadków zawiadomienia o dzisiejszej rozprawie. Nie można było także ustalić ze strony internetowej operatora Polskiej Grupy Pocztowej, co się dzieje aktualnie z przesyłką. O terminie dzisiejszej rozprawy oprócz portalu kamienskie.info, informowały inne lokalne media. Jak dowiedzieliśmy się w sekretariacie Urzędu Miejskiego, burmistrz i jego zastępca są dziś w pracy.

kamienskie.info