soyka

Stanisław Soyka – wokalista, kompozytor i instrumentalista, należący do grona najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej – 6 kwietnia wystąpi w golczewskiej restauracji Herbowa. Podczas kameralnego koncertu miłośnicy jego talentu będą mogli posłuchać zarówno pieśni do słów Agnieszki Osieckiej i klasyków Czesława Niemena, jak i autorskich przebojów muzyka tj.Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Początek o godz. 19.00.

Stanisław Soyka to artysta, który wypracował swój własny język muzyczny, dzięki czemu jego styl jest rozpoznawalny od pierwszych dźwięków. W swojej twórczości porusza się pomiędzy jazzem, popem, muzyką sakralną, liryką i muzyką filmową. Jest autorem dziesiątek  pieśni, na jego dorobek artystyczny składa się ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady.

Soyka śpiewa o miłości i o jej braku, o tęsknocie i spełnieniu, o uniwersalnych wartościach bliskich każdemu człowiekowi. Jak sam mówi: „Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę, by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni”.

Podczas występu w Herbowej artysta zaprezentuje publiczności bogaty repertuar – od pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać…Osiecka znana i nieznana”, przez utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 7 wierszy Czesława Miłosza” i klasyki Czesława Niemena, po garść sonetów Shakespeare’a i największe autorskie przeboje jak m.in. „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

 „Stanisław Soyka podczas koncertów tworzy niepowtarzalny klimat. Połączenie jego charyzmatycznego głosu z dźwiękami pianina z pewnością sprawi, że niedzielny wieczór w Herbowej będzie bardzo nastrojowy. Jestem przekonany, że golczewska publiczność przyjmie tego utalentowanego artystę bardzo gorąco i długo będzie wspominać jego występ” – mówi Maciej Zieliński, właściciel restauracji Herbowa.

Koncert odbędzie się 6 kwietnia o godz. 19.00. Bilety można nabyć w klubie w cenie 40 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu). Herbowa mieści się w samym centrum Golczewa przy ul. Zwycięstwa 9. W zmodernizowanym w 2012 roku, dwupoziomowym lokalu znajdują się: restauracja – słynąca w okolicy z wyśmienitej kuchni i profesjonalnej obsługi, bar/pub – będący na co dzień miejscem spotkań mieszkańców miasteczka oraz dyskoteka – miejsce weekendowej rozrywki i cyklicznych koncertów. Herbowa posiada także bogatą ofertę w zakresie organizowania imprez okolicznościowych.

kamienskie.info