panorama

Starosta Kamieński zarządzający jednoosobowo nieruchomościami Skarbu Państwa, Beata Kiryluk przedstawiła wykaz nieruchomości SP przeznaczonych do oddania w dzierżawę. Na liście dzierżawców odnajdujemy tylko jeden podmiot – Spółkę Cywilną „Sokół”, Rafała i Bożeny Sokół. Nie byłoby problemu gdyby nie fakt, że potencjalna dzierżawa może zagrozić inwestycji, do której gmina Międzyzdroje szykowała się od dłuższego czasu.

Niejeden z przedsiębiorców otwierających lokal w Międzyzdrojach chciałby trafić na taką gratkę. Działka ma posłużyć na parking do powstałego niedawno przy ulicy Promenada Gwiazd lokalu gastronomicznego, świadczącego także usługi noclegowe. Jak czytamy w ogłoszeniu strony ustaliły wysokość rocznego czynszu w kwocie… 3.000 zł netto, co daje w przeliczeniu na jeden metr… 2,5 zł. Starosta począwszy od stycznia 2014 zdecydowała się wydzierżawić nieruchomość na 30 lat!

I w tym momencie pojawił się problem, gdyż dzierżawa, na jaką zdecydowała się Beata Kiryluk może zagrozić planom inwestycyjnym gminy Międzyzdroje. O sprawę pytał na ostatniej sesji Rady Powiatu, Przewodniczący Rady Mateusz Flotyński, były zastępca burmistrza Międzyzdrojów.

Teren który ma być dzierżawiony dotyczy 100 metrów kwadratowych, własnością gruntu jest Skarb Państwa. Teren ma być wydzierżawiony na parking, natomiast istnieje niebezpieczeństwo, że teren ten wejdzie w obszar, który zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, który został dosyć niedawno uchwalony jest przeznaczony na budowę kładki na koronie wydm. Nie byłoby wielkiego problemu, gdyby nie to, że dzierżawa ma być na okres 30 lat, w związku z tym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że gmina w tym okresie będzie starała się tę kładkę wybudować zgodnie z planem. W związku z powyższym, chciałbym dowiedzieć się o zasadność tej dzierżawy. Jaki starosta widzi sposób na rozwiązanie tej umowy?dopytywał radny Mateusz Flotyński.

Beata Kiryluk nie zdecydowała się na udzielenie odpowiedzi w trakcie sesji. Odpowiedź ma być przesłana na piśmie.

kamienskie.info