Starosta Józef Malec odpowiada na zarzuty Justyna Bzdak – Jarząbek. Mieszkanka Laski która odwołując się od decyzji środowiskowej Burmistrz Wolina do Samorządowego Kolegium Odwoławczego wstrzymała proces przebudowy drogi Recław – Laska.

Kobieta zarzuciła Staroście marnotrawstwo pieniędzy na bezcelową inwestycję. W ocenie pani Justyny rozbudowa drogi ma polegać na wylaniu asfaltu i wycięciu drzew niewygodnych dla planowanych inwestycji typu farma wiatrowa czy biogazownia mających powstać pod Laską. Mieszkanka skarżyła się na hałas, na który będą narażeni mieszkańcy po wycięciu drzew, niewłaściwy projekt oraz zniszczenie warunków bytowania nietoperzy.

– Niewygodne nietoperze trzeba zniszczyć, niewygodne drzewa trzeba wyciąć i postawić WIATRAKI. Ja mówię nie (…) Działania Naszych lokalnych władz niestety nakierowane są tylko na ich własny zysk. Zbliżają się wybory! Nie ważny człowiek tylko stołek. – stwierdziła w mailu do naszej redakcji.

Łączny koszt przebudowy drogi Recław – Laska oszacowano na kwotę 3,6 mln złotych. Powiat Kamieński dołoży do zadania 600 tysięcy złotych. Sporą pulę będą stanowić środki zewnętrzne.