orły 357

Za nami kolejny turniej dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Świerzno pn. „Strażackie Orły”. W roku ubiegłym zwyciężyli druhowie ze Świerzna, którzy w tym roku byli jego organizatorami.

W niedzielę 7 grudnia br. w hali sportowej w Świerznie rywalizowali ze sobą druhowie z Gostynia, Kalenia, Świerzna i Stuchowa. O końcowe zwycięstwo i okolicznościowy puchar rywalizowano w następujących konkurencjach:

– podciąganie się na drążku
– rozwijanie i zwijanie węża W-52
– przeciąganie liny
– turniej w piłkę nożną halową.

Po kilkogodzinnej rywalizacji w duchu fair-play wyłoniono zwycięzcę. Puchar Przechodni „Strażackie Orły” trafił do rąk strażaków z Gostynia. Drugie miejsce zajęli gospodarze, trzecie stuchowianie, a czwarte miejsce zajęła młoda drużyna z Kalenia.

Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę pieniężną. W imieniu Wójta gminy nagrody wręczył Wiceprezes Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych Jan Konarski.

Druhowie z OSP Świerzno dziękują za pomoc w organizacji turnieju Wójtowi gminy Krzysztofowi Atrasowi oraz Dyrektorowi Gimnazjum Grzegorzowi Kubasowi za poprowadzenie sportowej rywalizacji.

Źródło: OSP Świerzno