Rozbój fot. Policja

Jest wniosek o tymczasowe aresztowanie dla jednego z oskarżonych w sprawie dokonania szeregu podpaleń na terenie gminy Kamień Pomorski w przeciągu ostatnich lat. Czterem mężczyznom postawiono zarzuty. Jedynie Filip L. nie przyznaje się do winy – poinformowała naszą redakcję Prokurator Rejonowy Bożena Krzyżanowska.

Podejrzani ostatnie dwa dni spędzili w policyjnym areszcie, gdzie funkcjonariusze dokonywali czynności śledczych. Jak informowała wczoraj w komunikacie prasowym st. sierż Marta Szołtun, mężczyźni w ostatnich latach mieli dokonać kilkunastu podpaleń stodół i stogów słomy w naszym regionie.

Podejrzani usłyszeli zarzuty za zniszczenie mieniapoinformowała naszą redakcję prokurator Bożena Krzyżanowska.

Krystianowi J. postawiono łącznie pięć zarzutów, Kamilowi B. – jedenaście, Łukaszowi K. – jeden zarzut, natomiast Filipowi L. – dwa zarzuty. Trzech oskarżonych przyznało się do winy, zostali zwolnieni z aresztu. W stosunku do Kamila B. i Krystiana J. zastosowano dozór policyjny.

Filip L. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Prokurator Rejonowy wystąpiła do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy.

kamienskie.info