Ochotnicza Straż Pożarna Międzyzdroje już po raz drugi przystąpiła ogólnopolskiej akcji “Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. W jednostce OSP Międzyzdroje będzie organizowana zbiórka darów (produkty spożywcze o długim terminie ważności, artykuły szkolne, słodycze, chemia). Zebrane dary trafią między innymi do szkół w tym szkoły specjalnej oraz do Naszych Rodaków, którym nie dane było powrócić do ojczystej ziemi.

Dane zbiórki:
Nazwa instytucji: Ochotnicza Straż Pożarna Międzyzdroje
Ulica, miasto: ul. Kolejowa 25 72-500 Międzyzdroje
Dni zbiórki, godziny zbiórki: od godziny 15-20 po umówieniu telefonicznym
Data zakończenia zbiórki  11.12.2017
Imię i nazwisko koordynatora: Anna Wodnicka 505-307-515

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” to akcja szczecinian. Pomysł akcji zrodził się podczas lipcowej XXIV Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki-Wilno. W trakcie marszu do Wilna pielgrzymi spotykali na swojej drodze wielu rodaków mieszkających na Litwie, którzy częstowali wszystkich pątników, czym tylko mogli. W 2014 roku Wojciech Woźniak spotkał na swojej drodze panią Aleksandrę, która witała pielgrzymów kilkoma kanapkami oraz marchewkami z przydomowego ogrodu. Wzruszające zdjęcie, które wtedy wykonał, zainicjowało plan pomocy naszym rodakom.

Nazwa akcji “Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” nawiązuje do poświęcenia Polsce, pamięci naszych korzeni, pielęgnowaniu tradycji i narodowego dziedzictwa. Jesteśmy wdzięczni naszym Rodakom na Kresach za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii, za trud życia. Naszą akcją oddajemy hołd Rodakom, tym którzy od pokoleń wiernie przestrzegają maksymy “Bóg, Honor, Ojczyzna”. To hołd dla naszych współczesnych Bohaterów zachowujących Polskość w najczystszej postaci.” Głęboko wierzymy w to, iż Międzyzdrojanie mają ogromne serca i pomogą nam wesprzeć tą szlachetną akcję.

OSP Międzyzdroje