Policja

Wszystko wydarzyło się w niedzielne popołudnie. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali powiadomieni przez mundurowych ze Szczecina-Dąbia o mężczyźnie, który ma przebywać na świnoujskiej plaży i zamierza popełnić samobójstwo.

Jak ustalili funkcjonariusze, o swoim zamiarze 38-latek poinformował telefonicznie koleżankę, która akurat jechała pociągiem ze Szczecina w kierunku Świnoujścia. Wystraszona kobieta powiadomiła o tym fakcie policjantów i funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, pełniącymi służbę w pociągu, którym jechała.

Świnoujscy policjanci informację tę potraktowali bardzo poważnie i od razu przystąpili do poszukiwań desperata. W rejon plaży i okolic zostały skierowane umundurowane i nieumundurowane patrole policji, które rozpoczęły poszukiwania mężczyzny.

Dyżurny komendy, po kilku nieudanych próbach, nawiązał rozmowę telefoniczną z 38-latkiem. Wypytał mężczyznę o miejsce aktualnego pobytu i próbował odwieść desperata od zamiaru popełnienia samobójstwa.

38-letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego akurat przepływał promem w kierunku prawobrzeżnej części Świnoujścia. Kiedy policjanci ustalili miejsce jego pobytu, natychmiast skierowali tam patrol. Mundurowi odnaleźli wśród osób schodzących z promu mężczyznę odpowiadającego rysopisowi.

W rozmowie z mężczyzną funkcjonariusze odwiedli go od wcześniej założonego planu.

Niedoszły samobójca dziękował świnoujskim policjantom za okazaną pomoc, zrozumienie i życzliwość.

Informacje o problemach 38-latka zostaną przekazane odpowiednim służbom niosącym pomoc osobom będącym w kryzysie.

źródło:
Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
asp. Beata Olszewska