Teren przy przychodni utwardzony – zdegradowane płyty chodnikowe zastąpiła kostka brukowa. To pierwszy z etapów modernizacji 50-letniego obiektu, pamiętającego jeszcze czasy minionego ustroju. Kolejnym etapem będzie remont elewacji oraz wymiana poszycia dachowego. Modernizacja przychodni wraz z terenem ją otaczającym z pewnością wkomponuje się w planowaną przebudową ulicy Kopernika.

Chcemy poprawić wizerunek mocno wyeksploatowanego budynku. Rozpoczęliśmy od utwardzenia terenu, kolejnym etapem prac będzie zapowiadana od dawna termomodernizacja obiektu. Poprawi to nie tylko estetykę, ale także pozwoli ona na osiągnięcie znacznych oszczędności – mówiła w rozmowie z naszą redakcją Małgorzata Gabryś – Kostur, prezes KTBS.

 

24 czerwca 2017 roku budynek skończył 50 lat. 24 czerwca 1967 r., po trwającej trzy lata budowie, oddano do użytku nowy gmach Powiatowej Przychodni Lekarskiej – Przychodni Obwodowej – przy ulicy Mikołaja Kopernika 26. Nowoczesny, jak na tamte czasy, obiekt zastąpił dotychczasową siedzibę znajdującą się w budynku mieszkalnym (niedostosowanym do celów jakie przyszło mu pełnić) przy dzisiejszej ulicy Szczecińskiej 16.

Wybudowany w miejscu dawnego browaru Voerkeliusów i wyposażony dzięki dotacjom Społecznego Funduszu Odbudowy Stolicy i Kraju (w 1966 r. przekształconego w Społeczny Fundusz Budowy Szkół i Internatów) oraz składkom mieszkańców Ziemi Kamieńskiej, których wielu społecznie pracowało przy jego budowie, obiekt stanowił pierwszy budynek służby zdrowia wzniesiony od podstaw w powojennym Kamieniu.