Wszystko wskazuje na to, że zapowiadanej przez golczewskich urzędników termomodernizacji Urzędu Miejskiego nie będzie. Podczas najbliższej sesji, radni zdecydują o zmniejszeniu wydatków samorządu o kwotę blisko 1,1 mln zł, w związku z ograniczeniem realizacji projektu do modernizacji energetycznej budynków Zespołu Szkół Publicznych.

Budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby ZSP w Golczewie, modernizacja oświetlenia ulicznego, termomodernizacja Urzędu Miejskiego, świetlicy wiejskiej i biblioteki w Wysokiej Kamieńskiej, termomodernizacja oraz wymiana instalacji c.o. i c.w.u. obiektów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie oraz termomodernizacja wraz ze zmianą systemu grzewczego Szkoły Podstawowej w Wysokiej – to inwestycje, których cześć miała się rozpocząć się najpóźniej w 2017 roku. Dziś wiemy, że z tej grupy może wypaść termomodernizacja Urzędu Miejskiego.

Podczas najbliższej sesji radni zdecydują za to o przeznaczeniu 120 tys. złotych na wykonanie dokumentacji na chodnik przy ul. Wiejskiej w Wysokiej Kamieńskiej, budowę drogi ul. Osiedle Robotnicze w Golczewie, budowę parkingu przy Urzędzie Miejskim w Golczewie i przebudowę ul. Papieża Jana Pawła II i Jedności Narodowej w Golczewie. Radni podejmą decyzję o przeznaczeniu miliona złotych na budowę mieszkań socjalnych.