team

Punktualnie o godzinie 18.00 w położonej przy Wybrzeżu Kościuszkowskim sezonowej Marinie, miała miejsce ceremonia zamknięcia XIV Polsko-Niemieckich Regat Bałtyckich Unity Line, którą pozdrowieniami dla żeglarskiej braci otworzył burmistrz Dziwnowa, p. Grzegorz Jóźwiak. Następnie głos zabrał p. Piotr Stelmarczyk, autor i główny organizator regat, który rokrocznie nie szczędzi wysiłków, aby zawody były coraz większe i aby brało w nich udział jak najwięcej jachtów. W tegorocznej edycji wzięło udział przeszło 50 jednostek z kilku krajów, a główną bazą całych regat była dziwnowska, całoroczna Marina przy ulicy Żeromskiego 30. Partnerem całego wydarzenia była Gmina Dziwnów, która udostępniła nie tylko infrastrukturę w postaci w/w Portu Jachtowego, ale za sprawą ścisłej współpracy z Urzędem Morskim, umożliwiła też swobodne żeglowanie na dziwnowskich akwenach.

IMG_3541

Uczestników regat uhonorowano w siedmiu kategoriach, przyznając w każdej z nich wyróżnienia za 1,2 i 3 miejsce. Nagrody specjalne, dla osób szczególnie zasłużonych dla regat ufundował i wręczył osobiście burmistrz Dziwnowa.

IMG_3561

Żeglarze pożeglowali aż pod Rewal, trasa liczyła 23 mile morskie i przebiegała pod plażami od Rewala do Dziwnowa. Pogoda była znakomita, pełne słońce, wiatr o sile 2-3 stopni Beauforta z północnego zachodu, czyli wszystko to co chcieliby mieć żeglarze w tych warunkach. Już po trzech godzinach i dwudziestu sześciu minutach trasę jako pierwszy pokonał jacht Tomahawk Team Bakista z kpt Patrykiem Zbroją. Jacht ten osiągnął bardzo dobrą, średnią prędkość 6,5 węzła. Drugi jacht na mecie to Bryza 33 z kpt Tomaszem Piaseckim, a trzeci Sharki z kpt Cezarym Wolskim.

źródło:
MOSiK