IMG_5079

Za nami wielkie golczewskie biesiadowanie. 9 sierpnia na plaży nad jeziorem Szczucze atrakcji było mnóstwo, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Impreza była podzielona na część sportową – koleżeński Triathlon o Puchar Golczewskiej Żabki oraz Sierpniówkę – część artystyczną z występami zespołu Ajgolek z Kazachstanu, chóru Cantabile z Sulechowa oraz pokazu „Człowiek – Magnez”.

IMG_5249

Dodatkową atrakcją była profesjonalna akcja ratunkowa na wodzie wykonana przez ratowników z WOPR Województwa Zachodniopomorskiego Oddział w Gryficach.

IMG_5180

O godzinie 11.00 na starcie Triatlonu stanęła rekordowa liczba 21 zawodników. Ciekawostką była zawodniczka z zagranicy, a dokładnie z Danii. Zawody zostały rozegrane na dystansie 1 km pływania, 40 km – jazdy na rowerze i bieg dwa okrążenia wokół jeziora. Po około 2,5 godzinnych zmaganiach wszystko było jasne, zwycięzcą IV koleżeńskiego Triatlonu o Puchar Golczewskiej Żabki okazał się Sylwester Hawrot z czasem 2:05:35. Drugie miejsce zajęło dwóch zawodników Rafał Chabasiński oraz Mateusz Markowski. Najlepszym zawodnikiem z naszego miasta okazał się Mirosław Kołodziej. Cieszymy się z tak wysokiej liczby zawodników i za rok liczymy na jeszcze szersze grono.

IMG_5307

Po wręczeniu pucharów przez Burmistrza Golczewa pana Andrzeja Danieluka rozpoczęła się dalsza część świętowania – Sierpniówka 2014. Od godziny 15.30 dla wszystkich przybyłych przygotowany był poczęstunek, emocje można było ostudzić napojem z pianką w ten upalny dzień. Największą niespodzianką był pieczony dzik, którego podawał sam Zastępca Burmistrza – pan Józef Malec. Podczas imprezy przygotowano masę zabaw i konkursów z nagrodami, m.in.: Golczewo – widziane oczami dzieci, konkurs ,,Jaka to melodia” czy zawody kajakowe. W imprezie udział wzięli również goście z miasta partnerskiego Primorsk (Rosja) oraz członkowie Koła Terenowego w Golczewie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

IMG_5382

Dziękujemy organizatorom oraz sponsorom:
– Burmistrzowi Golczewa
– Restauracji ,,Herbowa”
– Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Golczewie
– Bankowi Spółdzielczemu w Gryficach oddział w Golczewie
– Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Golczewskiej
– Kołu Terenowemu w Golczewie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
– Panu Zdzisławowi Prajwowskiemu
– Panu Sylwestrowi Ostrowskiemu
– Panu Marcelemu Kwiecień

IMG_5237

Zapraszamy już za rok na V edycję Golczewskiego Triathlonu oraz Sierpniówkę.

UM w Golczewie