Uzdrowisko

Po latach obietnic ruszyła budowa uzdrowiska „Mieszko” w Kamieniu Pomorskim. Od jakiegoś czasu panoramę Kamienia Pomorskiego wzbogaca widok żurawia wykorzystywanego do budowy nowego pawilonu z basenem solankowym i oddziałami łóżkowymi. Inwestycja ma zakończyć się w grudniu przyszłego roku.

Uzdrowisko

Rozbudowę i modernizację Szpitala Uzdrowiskowego „Mieszko” podzielono na dwa etapy – w pierwszym wybudowany zostanie nowy pawilon z basenem solankowym i oddziałami łóżkowymi, natomiast w drugim przeprowadzona zostanie gruntowna modernizacja istniejącego obiektu. Realizacja pierwszego etapu projektu rozpoczęła się we wrześniu tego roku. Przetarg na wykonanie prac wygrała spółka Budimex S.A. Wartość tej części inwestycji wynosi prawie 20 mln zł. Koszty modernizacji w całości pokrywa właściciel uzdrowiska – Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. w Warszawie.

Uzdrowisko

Obecnie uzdrowisko w Kamieniu zatrudnia około 250 osób. Jak zapewniał Andrzej Murawski, jeżeli nie będzie przeszkód w realizowaniu założonego planu inwestycyjno-rozwojowego, to zatrudnienie szpitalnego personelu może wzrosnąć o około 50-70%. Nowe miejsca pracy przewidziano dla wykwalifikowanych pracowników, personel uzdrowiska ma również posługiwać się językami obcymi.

kamienskie.info