DSC00106

Dzień 13 maja okazał się szczęśliwy dla drużyn sztafetowych, reprezentujących Szkołę Podstawową w dziwnowie w Powiatowych Mistrzostwach w Biegach Rozstawnych. Dziewczęca sztafeta szwedzka zajęła pierwsze miejsce. W jej składzie kolejno pobiegły: na dystansie 100 m – Zuzia Pociask, 200 m – Natalka Lewandowska, 300 m – Natalka Donart, a na ostatniej zmianie niosła pałeczkę na odcinku 400 m – Ania Rejcherd. Dziewczęta wystartowały tak dobrze, że wyprzedziły swoje przeciwniczki o 100 m. Drugie miejsce w chłopięcych sztafetach 4×100 m wywalczyli nasi sprinterzy, przekazując sobie kolejno pałeczkę: Piotrek Wojtkiewicz, Czarek Chruszczyk, Ignaś Arczyński i Adrian Bielecki. Dziewczęca sztafeta 4×100 m uplasowała się na trzeciej pozycji: Gosia Stawińska, Marita Michalska, Marta Kiersztyn i Natalka Katarzyńska. Natomiast chłopcy w szwedzkiej sztafecie zajęli również bardzo dobre – czwarte miejsce. Biegli w niej 100 m – Kacper Jankowski, 200 m – Artur Udycz, 300 m – Igor Arczyński i 400 m – Wiktor Majnert. Ten dzień mógłby być jeszcze szczęśliwszy, gdyby w tych zawodach mogli wziąć udział nasi najszybsi biegacze ze szkoły: Kuba Frątczak (kontuzja), Krystian Teper i Kamil Przybyszewski (wycieczka klasowa) oraz Kuba Galacki (operacja chirurgiczna). Pech!!! – w końcu 13-go maja w piątek!