Targowisko fot Paweł Ukraiński (3)

80 tysięcy złotych będzie kosztowało podatników w przyszłym roku utrzymanie targowiska miejskiego w Kamieniu Pomorskim. W planach jest także wykonanie dociepleń budynków za 114 tys. zł oraz utwardzenie placu i wykonanie odwodnienia za 45 tys. zł. Jednak to nie te opłaty wzbudziły naszą ciekawość. Okazuje się bowiem, że gmina płaci około 6 tysięcy złotych miesięcznie za ochronę oddanego we wrześniu obiektu. Z prostego rachunku wynika, że koszt ochrony jednego przedsiębiorcy przy takiej opłacie to tysiąc złotych miesięcznie.

Obiekt oddano do użytku we wrześniu. Koszt budowy targowiska wyniósł to 1 mln 171 tys. z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – 724 tys. zł. W ramach zadania wykonano nowe boksy, wiaty handlowe, kanalizację deszczową i sanitarną oraz instalację elektryczną w obiektach. Gmina chcąc zachęcić kupców do korzystania z powierzchni handlowych wprowadziła nawet symboliczną stawkę za opłatę targową. Niewiele to jednak zmieniło.

Jak poinformował naszą redakcję Dariusz Abramowicz inspektor ds. ewidencji przedsiębiorców obecnie na terenie targowiska swoje punkty handlowe ma otwarte sześciu przedsiębiorców. Ochrona całego obiektu zajmuje się Agencja Ochrony Osób i Mienia TOM z Gryfic. Miesięczny koszt wykonywanej na rzecz gminy usługi wynosi około 6 tysięcy złotych.

kamienskie.info