P1080124

Mówi się, że jesteśmy tym co jemy, że nasz wygląd oraz nasze zdrowie zależy , w znacznej części , od nas samych. Tylko niewielki procent populacji dotknięta jest otyłością , pomimo dbałości o dietę, mimo uprawiania sportu itd. Cała reszta ludzi z nadwagą, niezdrowych,  sama sobie może podziękować , za taki stan rzeczy. Dobrze wyglądać chcemy wszyscy, gdyż „jak nas widzą, tak nas piszą”, ale nie wszyscy wystarczająco dużo wkładamy serca,  w to co „wrzucamy” do naszych żołądków .

P1080069

W Gimnazjum Publicznym „Pomerania” w Dziwnowie, w związku z propagowaniem zdrowego trybu życia,  realizowany jest projekt finansowany ze środków uzyskanych z Komisji Europejskiej, w ramach programu  „Uczenie się przez całe życie”. Międzynarodowy program, realizowany wraz ze szkołą partnerską Europaschule Werneuchen przewiduje, w naszej szkole,  szereg działań, podejmowanych w celu zwrócenia uwagi społeczeństwa na to, że zdrowo znaczy mądrze  jeść, a zatem  przypominamy, iż „Zdrowie jest źródłem mądrości”.

P1080068\

Począwszy od pierwszych dni wiosny, cyklicznie, co miesiąc, aż do czerwca , wspólnie z Samorządem Uczniowskim organizowane są „Dni witamin/Dni Zdrowia”, w których wszyscy znajdujący się na terenie szkoły,  częstowani są świeżą marchewką.  We wrześniu, podczas wymiany uczniów, pomiędzy zaprzyjaźnionymi szkołami, przygotowywane są, zdrowe i smaczne owocowo-warzywne posiłki. Celem projektu jest przede wszystkim zwiększenie świadomości społeczeństwa,  w zakresie racjonalnego, mądrego, zdrowego żywienia. Oby programowe hasła dotarły do jak najszerszego grona odbiorców i sprawiły, że staniemy się szczuplejsi/mądrzejsi. Na zdrowie.

źródło:
opiekun Samorządu Uczniowskiego Renata Kronenberg/Kronia