Vineta - Sarmata (65)

Za nami inauguracja rundy wiosennej. Wolinianie swój pierwszy mecz po przerwie zimowej rozegrali w Dobrej, gdzie rywalem Wikingów był zespół Sarmaty. Gospodarze po rundzie jesiennej zajmowali 12 lokatę w tabeli i od pierwszego spotkania muszą walczyć o każdy punkt, który w ostatecznym rozrachunku może decydować o utrzymaniu się w lidze.

 Mecz rozgrywany był przy bardzo silnym wietrze. W pierwszej połowie to Wolinianie musieli grać pod wiatr, co spowodowało, że zostali momentami zepchnięci do defensywy. W 6 min spotkania błąd popełnił obrońca naszej drużyn Dawid Chwałek, który zagrał za krótko piłkę do Mariusz Bratkowskiego. Nasz bramkarz został uprzedzony przez grającego Trenera Sarmaty Damiana Padzińskiego i mieliśmy 1:0 dla miejscowych.

Wolinianie odpowiedzieli w 19 min spotkania. Do rzutu wolnego na 20 metrze podszedł Dawid Chwałek i kapitalnym, atomowym uderzeniem nie dał szans Tomasz Dżeganowi, bramkarzowi z Dobrej. Sarmata oddała jeszcze dwa mocno niecelne uderzenia na naszą bramkę, jednak wynik do połowy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie od 60min meczu przewaga Wikingów narastała. W 71 min. mieliśmy zmianę wyniku spotkania. Tym razem precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Adam Nagórski i mieliśmy 2:1 dla naszego zespołu. Po tej bramce dalej kontrolowaliśmy przebieg spotkania. W 89 min w polu karnym powalony został Adam Nagórski. Sam poszkodowany zamienił jedenastkę na bramkę i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Wolina.

VINETA: Mariusz Bratkowski- Przemysław Tomków, Dawid Chwałek, Tomasz Wydmuszek, Dawid Łodyga(Karol Izdebski, Łukasz Rutecki(Filip Borek), Jakub Tarka, Emil Andrzejewski(Marek Wróblewski), Piotr Bzdręga, Adam Nagórski, Radosław Marcyniuk(Jakub Przewoźny)

Podsumowując, wolinianie odnieśli bardzo cenne zwycięstwo, na terenie, na którym jeszcze niejeden zespół straci punkty w tej rundzie. Nasi piłkarze nie załamali sie , podnosząc się po szybko straconej bramce i pokazali, iż od pierwszej kolejki rundy wiosennej chcą piąć się w górę tabeli.

źródło:
Vineta Wolin