Starostwo Powiatowe fot. kamienskie.info

W tym tygodniu odbędzie się druga sesja Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim. Zgodnie z porządkiem obrad to podczas czwartkowego spotkania radnych poznamy nowy skład Zarządu Powiatu oraz nowych wiceprzewodniczących Rady i składy komisji stałych.

Kuluarowa karuzela nazwisk kręci się od trzech tygodni. Po niespodziewanym wyborczym sukcesie PSL, na szczeblu ogólnopolskim zapadła decyzja o tworzeniu koalicji w powiatach i sejmikach spośród członków rządzącej w kraju PO i ludowców. Przymiarki do takiej koalicji trwają też w naszym powiecie. Według naszych informacji działacze wojewódzcy partii dwoją się i troją aby wywołać posłuszeństwo wśród radnych. Podobna sytuacja miała cztery lata temu. To na szczeblu wojewódzkim zapadła decyzja o układzie w powiecie kamieńskim.

Edward Arys

Edward Arys

Jakiś czas temu głośno mówiło się, iż kandydatem na starostę miałby być Edward Arys, radny i członek Zarządu minionej kadencji. Obecnie w kuluarach pada nazwisko szefa PSL w powiecie Marka Matysa. Po wyborczej porażce w Kamieniu Pomorskim funkcja wicestarosty miałaby przypaść Bronisławowi Karpińskiemu. Koalicja PO (3 mandaty), PSL (5 mandatów) plus właśnie głos byłego burmistrza Kamienia daje dziewięć z siedemnastu głosów czyli bezwzględną większość wymaganą do wyborów nowego szefa powiatu.

Czy spełnią się wyborcze spekulacje o kolejnym układzie partyjnym w powiecie? Czy naciski przyniosą efekt? O tym przekonamy się w najbliższy czwartek o godzinie 11.

kamienskie.info