Pożar Hotelu Socjalnego

Dziś w kamieńskiej katedrze odbyła się msza odprawiona w intencji 23 osób zmarłych w tym 13 dzieci. Po mszy osiem osób przybyło pod pomnik postawiony w miejscu tragedii do jakiej doszło 13 kwietnia 2009 roku w Kamieniu Pomorskim.

Pożar Hotelu Socjalnego

W budynku socjalnym mieszkało 77 osób. W momencie wybuchu pożaru duża ich liczba była w swym mieszkaniu. Problem w akcji ratunkowej stanowił fakt, iż ogień w dość szybkim tempie rozprzestrzeniał się przez co mieszkańcy nie mogli w swobodny sposób ewakuować się z budynku.

Pożar Hotelu Socjalnego

Śledztwo w sprawie pożaru prowadziła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, a nadzór – Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie. W skład zespołu wchodziło 4 prokuratorów z V Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej oraz 6 policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Pierwsze czynności sprowadzały się do identyfikacji zwłok przy pomocy testów DNA.

Pożar Hotelu Socjalnego

W grudniu 2010 do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko urzędnikom z Kamienia Pomorskiego, związany z niedopełnieniem przez nich obowiązków zarządu na budynkiem socjalnym. Proces ruszył w 2011 i w dalszym ciągu trwa. Kolejną rozprawę w związku z niestawieniem się świadków wyznaczono na 24 kwietnia 2014 roku.

kamienskie.info