2

We wtorek 9 grudnia 2014 roku odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej Technikum Leśnego i Technikum Hodowli Koni – Profil Policja Konna. To niezwykle ważny moment dla szkoły i dla jej uczniów, bowiem od tego dnia stają się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności i przysięgają wierność wartościom ważnym w perspektywie kierunku kształcenia, który wybrali.

12

Uroczystość miała miejsce na terenie Szkolnej Krytej Ujeżdżani Koni. Po oficjalnym powitaniu zebranych gości, Dyrektor Szkoły Piotr Pawełczyk w swoich słowach kierowanych do pierwszoklasistów wyraził nadzieję, że młodzi uczniowie, oprócz systematycznej nauki, w swoim codziennym postępowaniu – nosząc mundur Leśnika i Policjanta – będą dawać dobry przykład sobie nawzajem, ale także młodemu pokoleniu ze swojego otoczenia. Życzył im wytrwałości, dobrych doświadczeń i osiągnięć w nauce.

10

Po wystąpieniu Dyrektora uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie zostali pasowani na uczniów Szkoły. Pasowania dokonali Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Krzysztof Kronenberg oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Rokita Tomasz Szeszycki.

W uroczystości udział wzięli:
Pan Tomasz Szeszycki – Nadleśniczy Nadleśnictwa Rokita
Pani Anna Liśkiewicz – Leśniczy Leśnictwa Cisewo z Nadleśnictwa Kliniska
Pan Rafał Pajestka – Straż Leśna Nadleśnictwa Rokita
Nadkomisarz Tomasz Tytonik – reprezentujący Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie
Młodszy inspektor Krzysztof Kronenberg – Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim
Pan Andrzej Przanowski – Prezes Koła Łowieckiego „Głuszec” w Szczecinie
a także nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice i rodziny pierwszoklasistów.

17

Po uroczystości ślubowania część uczniów z klas starszych otrzymała Certyfikaty i Zaświadczenia potwierdzające uzyskanie kwalifikacji zawodowych, które nabyli w trakcie realizowanych w miesiącu październiku kursów zawodowych: pilarza oraz instruktora rekreacji ruchowej – jazda konna. Kursy realizowane były w ramach projektu edukacyjnego „Najlepszy w zawodzie”.

16Na sam koniec w salce dydaktycznej Ujeżdżalni Koni wszyscy obecni mieli okazję zamienić kilka słów i wymienić się wrażeniami z zakończonej uroczystości w trakcie przygotowanego m.in. przez rodziców poczęstunku. Kolejne ślubowanie już za rok.

ZSP w Benicach