IMG_4750

13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy odbyło się wyjątkowe przyjęcie urodzinowe dla Oscara z Ulicy Sezamkowej. Na uroczystość przybył jubilat w towarzystwie swoich przyjaciół. Przedstawienie ilustrujące przygotowania do uroczystości urodzinowych oraz przebieg tego dnia przygotowali pracownicy Biblioteki Miejskiej w Międzyzdrojach.

Jak na prawdziwe urodziny przystało Oscar otrzymał prezenty, własnoręcznie wykonane przez uczniów (nawet tych najmłodszych). Nasz bohater uwielbia odpadki, mieszka w pojemniku na śmieci, dlatego prezenty „śmiecioszki” miały charakter recyklingowy czyli wykonane były z materiałów odpadowych

IMG_4809

Wiadomo, że szkoła w Wapnicy jest placówką ukierunkowaną na kształtowanie postaw proekologicznych, dlatego też dzieci i uczniowie byli bardzo zaangażowani w przygotowanie upominków dla naszego gościa, tym bardziej miło było też pokazać Oscarowi i mieszkańcom Ulicy Sezamkowej, że z takich niepotrzebnych już nikomu materiałów można zrobić coś fajnego.

Po przedstawieniu i wręczeniu podarunków solenizant zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez cukiernię BOYZAN. Oscar i jego przyjaciele odwiedzili też najmłodsze dzieci w salach, chcąc zobaczyć jak dzieci spędzają czas w przedszkolu czy szkole.

IMG_4858

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu sali urodzinowej i pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej z Międzyzdrojów za dostarczenie dzieciom wielu wrażeń. Prosimy o więcej takich atrakcji.

źródło:
Maja Bielska
Malwina Żarecka