DCIM103MEDIADJI_0059.JPG

Jedni mówią, że to bardzo dobre rozwiązanie – bo nareszcie jest gdzie zaparkować, inni narzekają. Strefa Płatnego Parkowania usytuowana pod ratuszem ma za sobą pierwszy miesiąc funkcjonowania. Opłaty są pobierane w dni robocze tj. poniedziałek w godzinach od 8 do 16, od wtorku do piątku w godzinach 7.30 do 15.30.

Urzędnicy informują, iż od 5 grudnia do 5 stycznia mieszkańcy kupili bilety oraz abonamenty za kwotę 7 186.62. W tą sumę wchodzą cztery abonamenty zakupione w grudniu oraz cztery w styczniu. Jak udało nam się dowiedzieć, wśród osób, które zakupiły abonamenty są urzędnicy.

Każdy kto chce zaparkować swój samochód do godziny, będzie musi zapłacić 2 zł. Za drugą rozpoczętą godzinę to 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł, za czwartą i każdą następną – 2 zł. Można także uiścić opłatę abonamentową za cały miesiąc w wysokości 100 zł.

Z opłaty zostały zwolnione samochody służb miejskich, pogotowia gazowego, energetycznego, ciepłowniczego, wodno-kanalizacyjnego, jednostek organizacyjnych gminy Kamień Pomorski, konstrukcje przeznaczone do przewozu osób niepełnosprawnych. Za nieuiszczenie opłaty będzie naliczana kara w wysokości 50 zł.