Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed silnym wiatrem, który ma wiać od niedzieli do poniedziałku w porywach z prędkością nawet do 115 km/godz.

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMiGW w Szczecinie, Centrum ostrzega przed możliwością wystąpienia na obszarze całego regionu silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 45 do 65 km/h, w porywach od 80 do 100 km/h, a nad morzem nawet do 115 km/h.

Synoptycy ostrzegają też przed silnym sztormem z huraganowymi porywami na Bałtyku Południowym. Może wiać nawet z prędkością do 12 stopni w skali Beauforta. W poniedziałek nad ranem wiatr ma słabnąć. Wieczorem tego dnia ma być już spokojniej.

Centrum zarządzania kryzysowego zaleca mieszkańcom woj. zachodniopomorskiego, by pozamykali okna i drzwi, a także zabrali z balkonów i parapetów przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Podróżujący samochodem powinni zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń, a także unikać parkowania pojazdów pod drzewami i liniami wysokiego napięcia.