fot. Organizator

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, w dniu 22 kwietnia br., odbył się już po raz piąty „Dekanalny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II”. Honorowy patronat nad konkursem, objął Proboszcz parafii Kamień Pomorski ksiądz kanonik Dariusza Żarkowski. Do konkursu, zostali zaproszeni uczniowie ze Szkół Podstawowych naszego dekanatu. W konkursie udział wzięły dzieci z czterech Szkół Podstawowych: nr 1 i nr 2 z Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa i Wrzosowa.

Dzieci uczestniczące w konkursie, to finaliści szkolnych konkursów wiedzy  o Janie Pawle II. Tym razem pytania do konkursu zostały opracowane na podstawie książki ks. Mieczysława Malińskiego pt.: „Jan Paweł Wielki Droga do świętości”.

fot. Organizator

Komisja w składzie: Iwona Kuliberda, s. Marinella, Teresa Winiarska sprawdziły prace uczniów. W trakcie sprawdzania prac przez komisje, dzieci delektowały się słodkim poczęstunkiem.

Laureaci konkursu :
– I. miejsce: Adrianna Brząkała, uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim;
– II. miejsce: Nina Banaszak, uczennica klasy VI b Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie;
– III. miejsce: Agnieszka Kozłowska, uczennica klasy VI b Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie.

Zwycięzcom konkursu, zostały wręczone wartościowe nagrody. Ponadto każdy uczestnik otrzymał nagrodę – książkę o życiu błogosławionego Jana Pawła II.

Dziękujemy za nagrody i gratulujemy laureatom. Dziękujemy również księdzu Proboszczowi Dariuszowi Żarkowskiemu, nauczycielom i rodzicom za trud i zaangażowanie. Szczególne podziękowania zaś należą się Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego za przekazanie środków finansowych na nagrody.

fot. Organizator

Organizatorami konkursu były: Iwona Kuliberda i s. Agnes.

źródło:
Iwona Kuliberda