DSC02197

Piłkarze Vinety Wolin nie dali rady drugiej drużynie Pogoni Szczecin. Portowcy górowali nad Wyspiarzami determinacją oraz konsekwencją w działaniu, choć trener gości miał do dyspozycji drużynę nastolatków, a atutem Vinety powinno być doświadczenie.

Wolinianie wyszli na prowadzenie w 24. minucie. Jakub Tarka poszedł na przebój lewym skrzydłem i zakończył rajd płaskim strzałem. Od tego momentu Vineta zamierzała kontrolować wydarzenia, ale jednego piłkarza upilnować nie była w stanie.

DSC02455

Wielki występ w małych derbach zaliczył Seiya Kitano. Japończyk doprowadził do remisu przed przerwą, a zwycięskiego gola na 2:1 strzelił w 66. minucie. Było to przepiękne trafienie w okienko z ponad 20 metrów.

Vineta rozsypała się, a jej zryw w ostatnim kwadransie był tylko łabędzim śpiewem. W sobotę skończyła się jej passa meczów bez porażki, a triumfujący Portowcy uciekli ze strefy spadkowej.

DSC02253

Vineta Wolin – Pogoń II Szczecin 1:2 (1:1) Bramki: Tarka (24) – Kitano 2 (44, 66)

Vineta: Rechtziegel – Skorb (86 Hilicki), Niewiada, Jeż, Łodyga (54 Fijałkowski), Ława, Adamczak, Adrian Nagórski, Tarka (83 Kacperek), Wittbrodt (71 Bartoszewicz), Adam Nagórski

Pogoń: Brzozowski – Adamczuk (66 Borucki), Kuzko, Stańczyk, Kujawa, Zieliński, Obst, Kowalczyk (83 Zakrzewski), Kitano, Maćkowski (67 Peda), Jaroch (89 Pawłowski)