Vineta - Wielim (105)

W sobotę 8 marca o godz 14.00 w Dobrzanach odbyło się spotkanie w ramach Pucharu Polski na szczeblu ZZPN. Miejscowa Zorza po rundzie jesiennej zajmuje 5 miejsce w rozgrywkach Wojewódzkiej Okręgówki. Od początku spotkania widoczna była różnica klasy jaka dzieli oba zespoły. Wolinianie kontrolowali poczynania na boisku i wydawało się, iż pierwsza bramka to tylko kwestia czasu.

Tak też się stało w 30min spotkania. Po wymanewrowaniu dwóch rywali i kapitalnym strzale z lewej nogi Wolinian na prowadzenie wyprowadził Adrian Nagórski. Była to jedyna bramka pierwszej odsłony gry.

W drugiej połowie Wikingowie nie zamierzali zwalniać tempa. W 55 min mieliśmy kolejną bramkę dla naszego zespołu. Po składnej, zespołowej akcji, strzałem z paru metrów popisał się Radek Marcyniuk i mieliśmy dwubramkowe prowadzenie. Od 60min nasz zespół musiał sobie radzić w osłabieniu. Czerwona kartką ukarany został Adam Nagórski. 5 minut później gospodarze strzelili kontaktową bramkę i zapowiadało się, iż emocje będą do ostatnich minut meczu. Jednak nasz zespół mimo osłabienia dalej kontrolował poczynania boiskowe. Efektem tego był kolejna składna akcja i rzut karny podyktowany za faul na Dawidzie Łodydze. Pewnym ezekutorem jedenastki był Adrian Nagórski i wiadomym było, iż Wolinianie zapewnili sobie awans do kolejnej rundy. W 85 min ” kropkę nad i” postawił Łukasz Rutecki, który strzałem głową wykończył kapitalne dośrodkowanie Filipa Borka.

VINETA: Mariusz Bratkowski- Przemek Tomków, Tomek Wydmuszek, Dawid Chwałek, Dawid Łodyga, Piotrek Bzdręga(Adam Nagórski), Adrian Nagórski, Kuba Tarka(Filip Borek), Łukasz Rutecki, Radek Marcyniuk(Adam Solski), Marek Wróblewski(Emil Andrzejewski)

Było to pierwsze od paru miesięcy spotkanie naszego zespoły na naturalnej nawierzchni. Wolinianie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazując, iż na chwile przed startem rundy rewanżowej znajdują się w dobre formie.

 Już za tydzień pierwsza kolejka rundy rewanżowej rozgrywek IV ligi. Wyspiarze udadzą się do Dobrej na mecz z miejscowym Sarmatą. Juz dzisiaj zapraszamy wszystkich Sympatyków naszego zespołu na to spotkanie, które rozegrane zostanie 15 marca o godz 15.00!

źródło:
Vineta Wolin