Koniec pięknej przygody drużyny z Wolina, po ubiegłorocznym triumfie w rozgrywkach trzecioligowych, zespół Vinety Wolin kończy tegoroczną edycję rozgrywek na przedostatnim miejscu w tabeli – co skutkuje spadkiem z III ligi. W ostatnim ligowym spotkaniu z rezerwami Lecha Poznań, Wyspiarze w 5 minut (65, 67, 70 minucie) stracili trzy gole i ostatecznie przegrali 1:3

Bilans drużyny z Wolina w obecnej rundzie był wręcz katastrofalny. Wyspiarze potrafili w 17 meczach ugrać tylko 2 punkty. Aż 15 spotkań zakończyło się porażkami.

Jednym, który zostanie na swoim miejscu jest prezes Jacek Kowalczyk. Z zespołem żegna się trener Paweł Ozga, który wprowadzał drużynę do III ligi i pomagał jej święcić największe triumfy. Od nowego sezonu będzie on szkoleniowcem szczecińskiego Świtu Skolwin.

Trzęsienie ziemi czeka też kadra Wyspiarzy. Według nieoficjalnych informacji, z obecnego składu w zespole może pozostać maksymalnie sześciu zawodników. Są wśród nich – Dawid Jeż, Tomasz Wydmuszek, Dawid Łodyga, Jakub Tarka. Z zespołu najprawdopodobniej odejdą także obydwaj bracia Nagórscy.