W piątek (9.06) ostatnie pożegnanie Marysi ze Świnoujścia. Dziewczynka, która wkrótce miała świętować swoje siódme urodziny odeszła w piątek wieczorem. Msza Pogrzebowa odbędzie się o godz. 10:30 w Kościele pw. św. Stanisława i Bonifacego BM w Świnoujściu, natomiast sam pogrzeb o godz. 12 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu.

Dziewczynka od półtora roku walczyła z chorobą.Lekarze zdiagnozowali w głowie 8-centymetrowy guz. Marysia przeszła ciężką chemioterapię, operacje i spędziła niezliczone dni w szpitalach. Ból zaczął się pod koniec 2014 roku, w listopadzie. Płacz Marysi zaalarmował rodziców, poszli z nią do lekarza. A potem następnego. A ci wzruszali ramionami – to nerwoból. Córka wymyśla. Źle spała. Za bardzo zadzierała głowę, oglądając bajki. A ból narastał.

Mama Marysi wymusiła w końcu skierowanie do szpitala w Szczecinie. Tam wysłuchano jej uważnie. Marysi zrobiono badanie dna oka i rezonans magnetyczny. Guz, umiejscowiony w głowie Marysi, miał wtedy już 8 centymetrów. Później wykryto kolejne. Rodzice dziewczynki rozpoczęli walkę o jej życie. Ruszyły publiczne zbiórki na leczenie w USA.