Sesja Rady Powiatu (3)

Wybór starosty i wicestarosty kamieńskiego to najważniejsze z punktów zwołanej na jutro sesji Rady Powiatu w Kamieniu Pomorski. Wśród typowanych kandydatów na te dwa najważniejsze stanowiska w kuluarach przewijają się nazwiska Marka Matysa z Wolina czy Bronisława Karpińskiego – byłego burmistrza Kamienia Pomorskiego. Czy tym razem radni stawią się na obrady? Czy dojdzie do wyboru?

Nie wiadomo czy nawet w zarządzie znajdzie się miejsce dla Marka Maślaka. Możliwe, że szef Zakładu Usług Publicznych typowany nawet na wicestarostę, będzie musiał objeść się smakiem

Nie wiadomo czy nawet w zarządzie powiatu znajdzie się miejsce dla Marka Maślaka, który w ostatnich wyborach do Rady zdobył zaledwie 32 głosy. Możliwe, że szef Zakładu Usług Publicznych typowany nawet na wicestarostę, będzie musiał objeść się smakiem.

Na ubiegłotygodniową sesję stawiło się jedynie ośmiu z siedemnastu radnych i w związku z brakiem wymaganego kworum Sebastian Mamzer musiał zakończyć obrady. Tym razem trzech radnych – Wiesław Żelek, Józef Malec i Marek Matys, którzy mają otrzymać mandaty po burmistrzach którzy objęli urzędy w Kamieniu, Golczewie i Wolinie otrzymali już postanowienia od Komisarza Wyborczego i mogą wziąć udział w jutrzejszych obradach.

kamienskie.info