Międzyzdroje

Podczas  ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach radni podjęli decyzję w sprawie utworzeniu strefy płatnego parkowania oraz ustalenia wysokości stawek i sposobu pobierania opłat za parkowanie pojazdów na drogach publiczno-gminnych. Strefa ma obowiązywać od 1 maja do 30 września.

Jak ustalili radni strefa płatnego parkowania będzie obowiązywać w dzielnicy nadmorskiej i obejmie ulice: Turystyczna, Promenadę Gwiazd, Ludową, Tysiąclecia Państwa Polskiego, Krasickiego, Morską, Bohaterów warszawy, Kopernika, Gryfa Pomorskiego, Wesołą, Sportową, Zdrojową, Nowomyśliwską i Polną.

Parkowanie w strefie za pierwsze pół godziny będzie kosztować 1,50 zł, za godzinę 3,00 zł, za druga godzinę 3,50 zł, za trzecia 4,00 zł, a każda następna – 3,00 zł. Bilet parkingowy jednodniowy będzie kosztować 25 zł, dwudniowa karta abonamentowa – 35 zł, a np. jednotygodniowa karta – 90 zł. Zegar parkingowy dla mieszkańców Gminy Międzyzdroje będzie dostępny w cenie 20 zł. Na jego podstawie mieszkańcy będą mogli parkować w strefie bezpłatnie, ale tylko przez godzinę. Opłaty za parkowanie będą obowiązywać w godzinach 8.00 – 21.00 i winno się umieszczać bilety za przednia szyba pojazdu.

kamienskie.info