W miniony wtorek (23 maja br.) na Stadionie Miejskim w Wolinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/2017.

Punktualnie o godzinie 10:30 Ponad 100 zawodników z 13 szkół podstawowych rozpoczęło rywalizację w czterech konkurencjach (bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz wśród dziewcząt bieg na 600 metrów, a wśród chłopców bieg na 1000 metrów).

Po czterech godzinach rywalizacji sportowej poznaliśmy zwycięzców drużynowego czwórboju lekkoatletycznego.  Zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców najwięcej punktów zdobyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie i to oni będą reprezentować Powiat Kamieński w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 30-31 maja br. w Złocieńcu.

Najlepsi sportowy oraz reprezentacje szkół z rąk Pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim otrzymały dyplomy, medale oraz puchary, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

Drużynowy Czwórbój Lekkoatletyczny w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej był ostatnią imprezą sportową w roku szkolnym 2016/2017, która została zorganizowana na szczeblu powiatowym.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolinie za przygotowanie obiektu sportowego, a nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc przy sędziowaniu zawodów.

Wyniki indywidualne dziewcząt:

Bieg na 60 metrów:

I miejsce – Rejchert Anna, Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – czas: 8,27

II miejsce – Jaroszewicz Aleksandra, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – czas: 8,47

III miejsce – Woźniak Rozalia, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – czas: 8,60

Bieg na 600 metrów:

I miejsce – Rejchert Anna, Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – czas: 01:53:85

II miejsce – Kozaczuk Ewa, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – czas: 01:57:95

III miejsce – Lewandowska Natalia, Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – czas: 01:59:12

Skok w dal:

I miejsce – Jaroszewicz Aleksandra, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – 4,13 m

II miejsce – Rejchert Anna, Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – 4,03 m

III miejsce – Stogowska Oliwia, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 3,93 m

Rzut piłeczką palantową:

I miejsce – Burza Woźniak, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – 38,0 m

II miejsce – Lewandowska Natalia, Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – 37 m

III miejsce – Nowak Patrycja, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie – 35 m

Indywidualna klasyfikacja dziewcząt:

I miejsce – Rejchert Anna, Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – 294 pkt.

II miejsce – Kozaczuk Ewa, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – 241 pkt.

III miejsce – Lewandowska Natalia, Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – 229 pkt.

 

Drużynowa klasyfikacja dziewcząt:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – 1088 pkt.

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – 1025 pkt.

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – 920 pkt.

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej – 707 pkt.

V miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 697 pkt.

VI miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – 687 pkt.

VII miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie – 666 pkt.

VIII miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Koniewie – 592 pkt.

IX miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 538 pkt.

X miejsce – Szkoła Podstawowa w Ładzinie – 128 pkt.

XI miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dargobądzu – 125 pkt.

Wyniki indywidualne chłopców:

Bieg na 60 metrów:

I miejsce – Gauda Norbert, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – czas: 8,25

II miejsce – Przygodzki Kryspin, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – czas: 8,31

III miejsce – Kruczek Szymon, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – czas: 8,53

Bieg na 1000 metrów:

I miejsce – Kruczek Szymon, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – czas: 03:22:51

II miejsce – Gauda Norbert, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – czas: 03:27:09

III miejsce – Pałosz Igor, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – czas: 03:27:98

Skok w dal:

I miejsce – Gauda Norbert, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – 4,48 m

II miejsce – Paluch Marcel, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – 4,48 m

III miejsce – Arczyński Ignaś, Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – 4,37 m

 

Rzut piłeczką palantową:

I miejsce – Truszkowski Przemysław, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 51,0 m

II miejsce – Arczyński Ignaś, Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – 50,0 m

III miejsce – Bielecki Adrian, Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – 50,0 m

 

Indywidualna klasyfikacja chłopców:

I miejsce – Gauda Norbert, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – 232 pkt.

II miejsce – Kruczek Szymon, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – 225 pkt.

III miejsce – – Arczyński Ignaś, Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – 221 pkt.

 

 

Drużynowa klasyfikacja chłopców:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – 833 pkt.

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – 819 pkt.

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – 801 pkt.

IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 747 pkt.

V miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 659 pkt.

VI miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. prof. Dra. Władysława Szafera w Wapnicy – 589 pkt.

VII miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie – 436 pkt.

VIII miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie – 418 pkt.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Koniewie – 592 pkt.

IX miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – 399 pkt.

X miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dargobądzu – 115 pkt.

XI miejsce – Szkoła Podstawowa w Ładzinie – 42 pkt.