wampir

Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. jako beneficjent unijnej pożyczki Jessica włączyło się do ogólnopolskiej akcji ,,Dni Otwartych Funduszy Europejskich’’. W najbliższy piątek, 2 maja o godz. 18.00, chcemy zaprezentować budowany kwartał mieszkańcom regionu i turystom wypoczywającym nad Bałtykiem.

O to, żeby ta wizyta dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń zadbali pracujący dla KTBS archeolodzy. Najpierw odkopali relikty kościoła św. Idziego, jednego z najstarszych klasztorów dominikańskich w Polsce, a kilka dni temu zakłócili wieczny spokój Wampira pochowanego tu przed setkami lat przez dawnych mieszkańców Kamienia! ,,Kamieński Vlad’’ jest jednym z pięciu dotychczas odkrytych ,,oficjalnych’’ wampirów dawnej Europy! Skąd wiemy, że to wampir i jak się z nim obeszli jego dawni znajomi? O tym opowie zainteresowanym Sławomir Górka, archeolog pracujący na kwartale.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Otwartych i skorzystania z możliwości zobaczenia nie tylko inwestycji, ale i Wampira, przed przekazaniem jego szczątków do dalszych, specjalistycznych badań.

źródło:
Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego