zarembiacy

W piątek, 11-04-2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Społecznych zakończyli obchody Szkolnych Dni Profilaktyki Uzależnień, które rozpoczęły się w środę.  Pierwszy dzień, upłynął pod hasłem: „Żyjąc jak dorosły, możesz nie dożyć dorosłości- stop papierosom”. Na szkolnym korytarzu wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć film, który dotykał problemu palenia i jego konsekwencji. O godzinie 11.15 uczniowie wraz z gronem pedagogicznym wysłuchali prelekcji przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Było smutno, momentami wesoło, a nawet drastycznie. Gorący aplauz i oklaski, których nie spodziewali się sami prowadzący świadczyły o autentycznym zainteresowaniu młodzieży. Również w środę, odbył się szkolny konkurs wiedzy o uzależnieniach „Wolni od uzależnień” dla klas gimnazjalnych i licealnych.

Czwartek upłynął pod hasłem: „Piwo i wódka to kiepska wymówka. Stop piciu alkoholu”. I tym razem uczniowie mogli zapoznać się z filmem, poruszającym sfery uzależnienia. Prelekcja dotycząca picia alkoholu przerodziła się w późniejszą debatę. Skłoniła do refleksji nad konsekwencjami wsiadania za kółko po alkoholu oraz uświadomiła większości zgromadzonych czym jest FAS.

Ostatni dzień Szkolnych Dni Profilaktyki Uzależnień to: „Nie ćpam. Chcę normalnie żyć. Stop narkotykom”. Młodzież dowiedziała się jakie zagrożenia niesie za sobą paleni marihuany, o którą trwa ciągła walka nawet w polskim sejmie, czym jest białą śmierć, jak działają dopalacze oraz jakie konsekwencje karne mogą spotkać potencjalnego handlarza lub nabywcę. Prelekcje zostały przygotowane w sposób niekonwencjonalny, towarzyszyła im współczesna muzyka, która potęgowała zainteresowanie uczniów.

10250880_612281345514191_985607423_n

W piątek także zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu wiedzy o uzależnieniach.

Gimnazjum: miejsce I- Aleksandra Bondzio, miejsce II- Ewa Chybińska, miejsce III- Adam Kempa

Liceum: miejsce I – Michał Rzeźnik, miejsce II-Alicja Milczarek, miejsce III- Marta Jastrzębska.

Zespół Szkół Społecznych jest szkołą stawiającą na indywidualność, niekonwencjonalność i oryginalność. Warto więc być Zarembiakiem.