13103332_1035431789870642_9203596974340285671_n

W dniach 2-7 maja 2016 r.w Olsztynie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Szermierce. Do Olimpiady przystąpiło po 84 zawodników z każdej broni ( floret, szpada i szabla). Weronika, mieszkanka Kamienia Pomorskiego reprezentująca barwy MKS KUSY Szczecin wraz z koleżankami wywalczyły złoto. Rozstawione z numerem 1 miały wolny los i o 8 nie musiały walczyć. Mecz o wejście do 4 stoczyły z PTG Sokół 1883 Mielec 45:36. W walce półfinałowej Szczecinianki wygrały z zawodniczkami UKS Siemianowice Śląskie 45:44, a w walce finałowej pokonały 40:36  KSz Warszawiankę.

73260_748968725237987_4356294781150709580_n

Dzień wcześniej odbył się turniej indywidualny, w którym Weronika zajęła 6 miejsce. 03 kwietnia 2016 r. Weronika reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów we Francuskim Bourges. Zawody te gromadzą najlepszych młodych szermierzy świata. Każdy kraj wystawia 3 najwyżej sklasyfikowanych zawodników z listy klasyfikacyjnej swojego kraju. Weronika zajęła 30 miejsce ( w stawce 115 zawodniczek). Trenerami Weroniki są p.Wiktor Mierowski i p. Róża Data-Ptak. Od września Weronika przechodzi do kategorii Juniora.