Śmieciarka

Już wiemy kto będzie się zajmował odbiorem odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z gmin Świerzno oraz Dziwnów. W pierwszym przypadku zmiany nie będzie i podobnie jak w ubiegłym roku zadanie to przypadło Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej. W Dziwnowie dojdzie do zmiany – będzie się tym zajmować firma handlowo – usługowa z Gryfic.

Na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej gminy Świerzno czytamy, iż jedyną ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim Spółka z o.o. za kwotę 238 500 zł. PGK będzie się zajmować odbiorem odpadów od 1 stycznia 2015 do 31 grudnia 2016 roku.

Przedsiębiorstwo będzie musiało zająć się odbiorem śmieci produkowanych w 1253 gospodarstwach domowych w 22 miejscowościach na powierzchni 140km kwadratowych.

Rozstrzygnięto również przetarg w gminie Dziwnów. Inaczej niż w ubiegłym roku, nieczystości od mieszkańców będzie odbierać firma Handlowo-Usługowa Krzysztof Grabowiecki. Przedsiębiorca z Gryfic zajmie się wywozem odpadów w 2015 roku. Złożył on ofertę na kwotę 577 tys. zł. Drugi z oferentów – PGK Kamień Pomorski, które zajmowało się nieczystościami w tym roku zaproponowało 725 tys. zł.

kamienskie.info