DSC_0187[1]

Tradycją Sołectw Ostromice jest,aby spotkać się przy Wigilijnym stole.I tym razem tradycji stało się zadość.W miniony piątek mieszkańcy Ostromic spotkali się na Świetlicy Wiejskiej aby wspólnie przeżywać radość z Narodzenia Pana.

DSC_0186[1]

Dzięki wielkiej pracy Pani Pauli Rubach i Oli Igras uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia Jasełek w wykonaniu dzieci i młodzieży z Ostromic.Występ bardzo spodobał się licznie przybyłym uczestnikom Wigilii.Było śpiewanie kolęd,dzielenie się opłatkiem,składanie życzeń.

DSC_0229[1]

Poczęstunek dla gości przygotowały Panie ze Stowarzyszenia Przyszłość Ostromic, a było czego spróbować! Pierogi, uszka i barszcz,ryba,śledzik,kapusta z fasolą, ryż na słodko z migdałami,ciasta rożnego rodzaju.

DSC_0246[1]

Niespodziewanym gościem naszej uroczystości był nowo wybrany wicestarosta kamieński Pan Waldemar Dubrawski z żoną, Pan Artur Łącki, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Nie mogło zabraknąć Księdza Antoniego Włodarskiego i Radnego Pana Darka Gajo z żoną.

DSC_0204[1]

Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych. Wszystkim którzy pomogli nam w przygotowaniu uroczystość serdecznie dziękuje.

Sołtys Sołectwa Ostromice
Bogdan Czaplicki