IMG_6961

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki zorganizowali 20 marca 2014 r. Wiosenny wieczór poezji. Na początku bibliotekarze wręczyli bukiet kwiatów Pani Barbarze Jarnutowskiej w podziękowaniu  za wystawę haftów, którą można było podziwiać do niedawna w Galerii bibliotecznej.

IMG_6965

Główna część spotkania była poświęcona naszej lokalnej poetce, Pani Mariannie Kargul, która wydała ostatnio tomik pt. „Moje miejsce na ziemi”. Czytała ona wiersze na temat Międzyzdrojów i okolic, a także zabawne limeryki. Zgromadzeni goście słuchali z zaciekawieniem. Wielu z nich otrzymało od Pani Marianny tomiki z dedykacją.  Wiersze Pani Marianny zaprezentowały również Ewa Małolepsza, Alicja Szulc, Paulina Haraś i Roksana Marjańska – uczennice Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach.  Pani Andżelika Gałecka wręczyła kwiaty i podziękowanie w imieniu Pani Teresy Purgal, która niestety nie mogła uczestniczyć w spotkaniu. Pani Teresa pomagała poetce przy wydaniu tomiku wierszy.

Podczas spotkania nastąpiło również otwarcie wystawy fotografii Pana Tomasza Kargula „Międzyzdroje w obiektywie”, którą można oglądać do 25 kwietnia 2014 w Galerii bibliotecznej.

IMG_7031

Zwieńczeniem spotkania był występ Janusza Kalemby, który zagrał i zaśpiewał utwory  m.in. Piotra Szczepanika „Goniąc kormorany” i Artura Andrusa „Piłem w Spale, spałem w Pile”. Publiczność domagająca się bisów, na koniec usłyszała jeszcze „Mexicanę”   i „ O Marianno”.

źródło:
Biblioteka w Międzyzdrojach