Andrzej Danieluk

Jeszcze tylko kilka dni pozostało do zakończenia nałożonego na burmistrza Golczewa zakazu prowadzenia pojazdów. Jak udało się ustalić naszej redakcji, sędzia Sądu Rejonowego w Świnoujściu z VII Zamiejscowego Wydziału Karnego z siedzibą w Kamieniu Pomorskim orzekł, iż Andrzej Danieluk jedynie na pół roku utracił możliwości prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przypomnijmy 25 czerwca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji prowadząc rutynową kontrolę zatrzymali burmistrza Golczewa prowadzącego samochód pod wpływem alkoholu. Andrzej Danieluk miał we krwi 0,4 promila. Policjanci zatrzymali prawo jazdy burmistrza i od tego czasu porusza się on z kierowcą.

Jak poinformował naszą redakcję Wiceprezes Sądu Rejonowego w Świnoujściu sędzia Mariusz Swatowski wyrok w tej sprawie zapadł 31 lipca. Na burmistrza Golczewa nałożono karę grzywny w wysokości 1000zł (możliwa grzywna od 50 zł do 5000zł) oraz orzeczono zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym na okres 6 miesięcy (utratę uprawnień lub prawa jazdy można orzec na okres od 6 miesięcy do 3 lat).

W związku z tym, iż zasądzona kara zakazu prowadzenia pojazdów była poniżej roku, o zwrot prawa jazdy burmistrz będzie mógł ubiegać się następnego dnia po ostatnim dniu, w którym upływa kara, bez powtórnego zdawania egzaminu teoretycznego i praktycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.