1327652849-nik-logo

Wojewoda Zachodniopomorski przekazał do Rady Miejskiej w Wolinie oraz do wiadomości Najwyższej Izby Kontroli Delegatura w Szczecinie, informację, którą przesłaliśmy 3 kwietnia o nieprzestrzeganiu prawa przez burmistrza Wolina w sprawie zatrudnienia na stanowisku sekretarza Pawła Banaszkiewicza.

Przypomnijmy, po odejściu na emeryturę przez Stanisława Łaszcza, burmistrz Wolina postanowił w drodze awansu zawodowego zatrudnić na stanowisku sekretarza Pawła Banaszkiewicza, który od czerwca 2010 roku obsługiwał sekretariat Eugeniusza Jasiewicza (PSL) i jego zastępcy Ryszarda Mroza (SLD). Paweł Banaszkiewicz to prywatnie syn Ryszarda Banaszkiewicza, dyrektora Muzeum Regionalnego. W Wolinie nie było tajemnicą, iż nowego sekretarza łączyły osobiste relacje z rodziną burmistrza Wolina.

Zobacz także: Burmistrz Wolina kpi z prawa i mieszkańców

Eugeniusz Jasiewicz (PSL) nie zraził się faktem, iż jego posunięcie jest niezgodne z prawem i wbrew zapisom ustawy o pracownikach samorządowych zatrudnił Pawła Banaszkiewicza, który nie posiada co najmniej dwuletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym urzędniczym. Rada Miejska w Wolinie zajmie się sprawą na najbliższej sesji.

kamienskie.info