Wójt Rewala składa zażalenie na decyzję prokuratury, nakazującą mu powstrzymanie się od obowiązków służbowych. Teraz zażaleniem zajmie się Sąd Rejonowy w Szczecinie. Nie ma jeszcze decyzji, kiedy zostanie ono rozpatrzone.
Zarzuty jakie usłyszał Robert S. dotyczą przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków jako funkcjonariusz publiczny oraz niegospodarności. Zarzuty usłyszał też były skarbnik gminy. Śledztwo ma związek z kłopotami finansowymi Rewala przez które władze gminy zdecydowały się na zaciąganie pożyczki w parabankach. Obaj podejrzani mają zakaz opuszczania kraju, dozór policyjny. Jako środek zapobiegawczy prokurator zakazał mu wykonywania pracy. Dlatego jego obowiązki przejęła wicewójt Wioletta Brzezińska. Robert S. nie przyznaje się do winy. Wójtowi grozi nawet 10 lat więzienia.
Rewal w trakcje kadencji wójta Robeta S. był zadłużony na ponad 150 milionów złotych.
8 komentarzy
GOŚĆ mówi:
Lip 7, 2017
o godzinie 22:15
A jak w Międzyzdrojach?
Jakieś długi czy inne sprawy? Ktoś wie?
Anonim mówi:
Lip 7, 2017
o godzinie 20:13
Kamień czeka to samo! 50 baniek długu, 50 baniek na kanalizację wsi i 50 baniek na rozbudowę mariny a kredyty za jej budowę jeszcze nie spłacone.
Gość mówi:
Lip 7, 2017
o godzinie 18:36
Byłoby dawno po kłopocie żeby gminę podzieliła się pomiędzy sąsiadami np. Gminą Dziwnów i Trzebiatów.
Anonim mówi:
Lip 7, 2017
o godzinie 14:11
Chłopie – zapisz się do PIS-u i wszystko ci odpuszczą.
obserwator mówi:
Lip 7, 2017
o godzinie 13:59
Jak gmina była zadłużona to nie wiedzieli ale jak wychodzi na prostą to trzeba zrobić zmiany(grunt jest już przygotowany)i nowy będzie spijał śmietankę
sma1 mówi:
Lip 7, 2017
o godzinie 15:49
jako obserwator jesteś wyjątkowo ślepy i stronniczy bo to on te długi spowodował koło 140 mln a gmina długo jeszcze nie wyjdzie na prostą bo mimo dobrej passy przy sprzedaży już ostatnich najlepszych lokalizacji za prawie 70 mln nadal ma zbyt duże zadłużenie ale już nie katastrofalne
BYŁEM GOŚCIEM mówi:
Lip 7, 2017
o godzinie 13:02
To trzeba mieć tupet! Doprowadzić do bankructwa i żądać powrotu na stanowisko! To tylko w Polsce możliwe!
Anonim mówi:
Lip 7, 2017
o godzinie 10:27
Czy bezczelność ma granice ? Należy przykręcić śrubę poprzez odcięcie od nienależnych dochodów i dogłębne skontrolowanie poczynań finansowych. Do zlustrowania również oświadczenie o stanie posiadania.