e7e6ff447f157cbe50b6b68425e03346

Znakomicie wypadli nasi orlicy, podczas 4 Memoriału Daniela Muchy w Międzyzdrojach. W bardzo mocno obsadzonym turnieju w, którym udział wzięły takie zespoły jak: Błękitni Stargard I i II, Kotwica Kołobrzeg I i II, Akademia Piłkarska Szczecinek, Gwardia Koszalin, Fala Międzyzdroje I i II oraz Energetyk Gryfino, zajęli bardzo wysokie 3 miejsce!

Wolinianie po raz kolejny przystąpili do turnieju bez paru podstawowych zawodników. Z różnych przyczn Trener Przemysław Tomków nie mógł skorzystać z usług m.in. Oliwera Krupy, Maćka Kowalskiego czy Jakuba Skopinskiego. Mimo to zawodnicy, którzy dzisiejszego dnia reprezentowali barwy Vinety zagrali super zawody, pokazując, jak duży potencjał tkwi w naszej drużynie.

Nasi młodzi piłkarze zostali przydzieleni do grupy A a za rywali mieli zespoły: Kotwicy Kołobrzeg II, Błękitnych Stargard II, Energetyka Gryfino oraz Fali Międzyzdroje I. Wolinianie uzyskali następujące wyniki w grupie:

Vineta-Kotwica Kołobrzeg II 1:3, Vineta- Energetyk Gryfino 0:0, Vineta- Błękitni Stargard II 3:1, Vineta- Fala Miedzyzdroje I 0:0.

Ostatecznie zajęli II miejsce w grupie i w ćwierćfinale trafili na zespół Gwardii Koszalin.

Po bardzo zaciętym i trzymającym w napięciu meczu zremisowali z rywalami 0:0 i o awansie do półfinały zadecydowały rzuty karne. Pewne uderzenia Krispina Leśniaka oraz Kamila Stolza oraz super interwencja Adriana Kranza wprowadziły nasz zespół do połfinału turnieju.

W nim na młodych Wikingów czekał ponownie zespół Kotwicy II Kołobrzeg. Po raz kolejny nasi zawodnicy musieli uznać wyższość rywali, przegrywając to spotkanie 0:3.

Walkę o 3 miejsce  stoczyliśmy z pierwszym zespołem Błękitnych Stargard. Mimo paru dogodnych sytuacji z obu stron mecz zakończył się bezbramkowym remisem i o najniższym miejscu na podium zadecydował konkurs rzutów karnych. I ponownie to my byliśmy górą. Kapitalne interwencje Adriana Kranza oraz skuteczność Krispina Leśniaka orz Gracjana Pawłowskiego dały nam bardzo wysoką 3 lokatę!

 Gratulacje i pochwały należą się całemu zespołowi, jednak szczególne brawa należą sie kapitanowi naszego zespołu Krispinowi Leśniakowi, który po raz kolejny był motorem napędowym naszej  ekipy oraz naszemu bramkarzowi Adrianowi Kranzowi, którego super interwencje znacząco pomogły w osiągniętym sukcesie.

VINETA: Adrian Kranz, Kamil Jakubiak,- Oliwer Gałwiaczek, Kamil Stolz, Krispin Leśniak(k), Gracjan Pawłowski, Szymon Kruczek, Gracjan Trębicki.

Końcowa klasyfikacja turnieju: 1. AP Szczecinek  2. Kotwica II Kołobrzeg  3. VINETA Wolin  4. Błękitni I Stargard 5. Energetyk Gryfino  6. Gwardia Koszalin 7. Fala I Międzyzdroje 8. Fala II Międzyzdroje 9. Błękitni II Stargard 10. Kotwica I Kołobrzeg

źródło:
Vineta Wolin