zdjęcia mikołajki 085

W Gimnazjum Publicznym „Pomerania” w Dziwnowie staramy się wychowywać, min. poprzez pomaganie innym. Stąd też ważne jest dla nas, aby Wolontariat był czymś realnym, namacalnym, możliwym do realizacji. Od trzech lat, z inicjatywy pedagoga szkoły pani Małgorzaty Janawy, w  naszej szkole,  działa Wolontariat pod nazwą „Uśmiech pod Sosnami” niosący pomoc Pensjonariuszom Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego „Willa pod Sosnami”, w Międzywodziu.

zdjęcia mikołajki 080

W tym roku szkolnym trzynaście uczennic  naszej szkoły,  regularnie odwiedza podopiecznych Willi. Wiktoria Barcikowska, Anna Garbala, Melanii Klupsz, Kinga Mazurek, Karolina Nowak, Kamila Pawlewicz, Oliwia Rogalska, Ada Słysz, Alicja Szatanik, Nikola Szymańska, Sandra Wasilewska, Katarzyna Woźniak, Klaudia Zięba oto nazwiska wolontariuszek, które co tydzień, w każdy czwartek , pozwalają starszym ludziom uwierzyć w to, że są wśród nas także tacy, którzy widzą więcej niż czubek własnego nosa. Schorowani, często samotni mieszkańcy zakładu cieszą się, gdy mają z kim porozmawiać. Tak niewiele znaczy dla nich tak wiele.

zdjęcia mikołajki 050

Wolontariuszki czytają pensjonariuszom gazety, śpiewają, recytują wiersze, robią  dla nich drobne zakupy, przygotowują  niespodzianki  w związku z Walentynkami, Dniem Kobiet , Mikołajkami i innymi okolicznościowymi świętami. Niektórzy z podopiecznych Willi są  przykuci do łóżka, dlatego tym bardziej potrzebne jest im wsparcie, kontakt ze światem zewnętrznym, który możliwy jest dzięki uczennicom naszej szkoły. Łatwo cieszyć się życiem, gdy jest się młodym i zdrowym.

zdjęcia mikołajki 049

Trudniej poczuć się dobrze, trudnej być szczęśliwym, gdy zbliża się schyłek życia, a ból jest nieodłącznym jego elementem. Jesteśmy dumni z naszych uczennic, które swoim postępowaniem kolejny raz udowadniają, że młodzież chce i potrafi sprawiać, że nasz świat staje się lepszy.

źródło:
Renata Kronenberg