IMG_3520

W sobotę 9 sierpnia w Marinie przy ulicy Żeromskiego w Dziwnowie, miało miejsce uroczyste przekazanie dwóch łodzi hybrydowych typu RIB dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dziwnowskiej drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łodzie zostały zakupione m.in. ze środków pozyskanych na zakończone w minionym tygodniu Mistrzostwa Świata w klasie LASER RADIAL i służyły m.in. do zabezpieczenia zawodów. Dodatkowa, trzecia łódź tego typu została na wyposażeniu dziwnowskiego Portu Jachtowego jako jednostka pomocnicza.

IMG_3530

– Życzę Wam, aby korzystanie z tych łodzi ograniczało się jedynie do dozoru i aby prawdziwych akcji z ich wykorzystaniem było jak najmniej – powiedział w trakcie przekazania burmistrz Dziwnowa

IMG_3521

Wprowadzenie na stan łodzi znacząco podnosi możliwości operacyjne OSP jak i WOPR-u, szczególnie, że wyposażenie ich w niezależne środki pływające było planowane już od dłuższego czasu. Cieszy też fakt, iż środki zainwestowane w lipcowe regaty w dużej części pozostają w gminie, służąc bezpieczeństwu nie tylko mieszkańców ale ogromnej rzeszy turystów.

kamienskie.info / źródło: MOSiK Dziwnów