Do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 44-letniemu mieszkańcowi Powiatu kamieńskiego, którego 16 marca 2017 roku do kontroli drogowej zatrzymali funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Kamieniu Pomorskim. Okazało się, że kierował on pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Niestety nadal nie wszystkie osoby respektują obowiązujące prawo, powodując tym samym zagrożenie życia i zdrowia nie tylko dla siebie, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek 16 marca 2017 roku około godziny 20:30 w miejscowości Międzywodzie, kamieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 44-latka, który poruszał się samochodem osobowym marki Mazda. W wyniku przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna w trakcie jazdy w organizmie miał prawie promil alkoholu czym naruszył artykuł 178A Kodeksu karnego. Za popełnione przestępstwo 44-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim