Turbiny wiatrowe fot. kamienskie.info

Nowa Rada Miejska w Golczewie na najbliższej sesji zajmie się uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego gminy Golczewo. Jeżeli radni przegłosują uchwałę pozwoli to spółce Gestamp Eolica na wystąpienie o pozwolenie na budowę, zamówienie turbin i rozpoczęcie procesu inwestycyjnego w Kłębach. Przypomnijmy sprawa ciągnie się od ponad trzech lat.

Kolejnym krokiem po uchwaleniu planu będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę. Oceniam, że proces administracyjny może potrwać nawet do lutegomówi w rozmowie z naszą redakcją Aleksander Knoll, przedstawiciel inwestora.

Łącznie w Kłębach mają stanąć trzy turbiny wiatrowe wraz z infrastrukturą czyli drogami dojazdowymi, placami, przyłączami. Szacunkowy koszt budowy jednej turbiny to 2 mln euro.

W planach mieliśmy zapis, że turbiny staną w 2015 roku. Jednak jest to ogromny proces. Dopiero po zatwierdzeniu wszelkich kwestii administracyjnych będziemy mogli zamówić turbiny. Kolejny etap to przygotowanie logistyki, transportu i samego ustawienia turbin. Jestem optymistą ale nie sądzę, aby udało się nam to zrealizować w przyszłym rokupowiedział w rozmowie z naszą redakcją Aleksander Knoll z firmy Gestamp Eolica.

kamienskie.info