Clipboard01

fot. kamienskie.info

Po zawiadomieniu radnych Tadeusza Leusa oraz Wiesława Klocha, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim wszczęli dochodzenie w sprawie wydawania bez rejestracji czasopisma internetowego „Golczewo – Pierwsze Miasto Rzeczypospolitej” – www.golczewo.pl oraz nieudostępniania informacji, wbrew obowiązkowi ustawowemu, w Biuletynie Informacji Publicznej.

O sprawie informowaliśmy na początku maja. Wtedy to radni Tadeusz Leus i Wiesław Kloch żądali od Andrzeja Danieluka zamieszczenia sprostowania, za szkalujące informacje na ich temat rozpowszechniane na oficjalnej stronie internetowej Urzędu www.golczewo.pl – Pierwsze Miasto III Rzeczypospolitej. W swoim piśmie radni informowali, że skierowali wniosek do organów ścigania o wdrożenie postępowania, w związku z niedopełnieniem obowiązku wynikającego z ustawy Prawo prasowe, tj. rejestracji wydawnictwa www.golczewo.pl – Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej.

Wszystkie treści, które mogły godzić w dobre imię radych ukazywały się za pieniądze podatników od samego początku w nielegalnie wydawanych publikatorach. Urzędnicy dopiero po zapytaniu skierowanym przez radnych rozpoczęli procedurę rejestracji czasopisma.

kamienskie.info